Aile Hukuku

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu kapsamında yer alan aile hukuku aile bireyleri arasındaki her türlü ilişkiyi düzenleyen ve hak kayıplarının önüne geçen bir hukuk dalıdır. Sizlere Aile Hukuku kapsamında destek oluyoruz ve aile ilişkilerinin düzenlenmesi adına hukuki davalarda yanınızda yer alıyoruz.

Aile Hukuku Neleri Kapsar?

Aile Hukuku geniş kapsamlı bir hukuk dalıdır. Türk vatandaşlarının birbiriyle olan aile ilişkilerinin yanı sıra Türk vatandaşlar ile yabancı ülke vatandaşları arasında yaşanan evliliklere konu olan uyuşmazlıkların çözümünde de sizlere hukuki yöntemler sunmaktayız.

Eşler arasında vuku bulan;

Tüm bu dava türlerinin kendi arasında farklı davalarla ilişkisi mevcuttur. Bu nedenle hukuki destek alınması hakların kapsamlı korunması adına önemlidir.

Aile Hukuku’na İlişkin Evlilik ve Boşanmaya Dayalı Hizmetlerimiz

Aile Hukuku’nun içeriğinde yer alan soybağı davalarında soybağı reddi, yeniden soy bağı kurulması gibi düzenlemeler mevcuttur. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma türlerinde ortaya çıkan protokol, tazminat, nafaka, geçici velayet, velayet, kişisel ilişki, soyadı değişikliği, mal rejimi gibi birçok dava türü bulunmaktadır.

Mal Varlığı

Mal varlığı tasfiyesi, malların paylaştırılması gibi işlemler de evlilik ve boşanma ile sizlere sunduğumuz hukuki desteklerdir. Aile içi şiddet, evlat edinme, evlilik sözleşmesi gibi hususlar da evlilik öncesi ve evlilik sonrasında yapılan işlemlerimiz arasındadır.

Aile Hukuku’na İlişkin Evlilik Öncesi ve Mirasa Dayalı İşlemler

Evlilik öncesinde yapılan nişanlılık, kişilere bazı haklar tanımıştır. Bu hakların kullanılması adına nişanlılık süresinin sona ermesi ile ortaya çıkan maddi ve manevi zararların giderilmesi konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Aile mallarının korunması, paylaştırılması, terekenin paylaşılmasında yaşanan uyuşmazlık nedeni ile izale-i şuyu davası gibi birçok dava türünde aile içi uyuşmazlıklara çözüm sunuyoruz. Çocuklar ile ilgili olan davalarda aile bütünlüğünün çocukların üstün yararına olacak şekilde sağlanmasına özen gösteriyoruz.

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.