Yoksulluk Nafakası

Evlilik birliğinin sona ermesi ve boşanmanın gerçekleşmesi ile eşler arasında yoksulluk nafakası iştirak nafakası, tedbir nafakası, maddi ve manevi tazminat talep edilebilir. Boşanma sebeplerine bağlı olarak yoksulluk nafakası verecek tarafın kusurlu olması zorunlu değildir. Anlaşmalı boşanmada belirtilen sözleşme şartlarında miktar belirlenebileceği gibi, çekişmeli boşanmada Aile Mahkemesi tarafından da belirlenebilir.

Yoksulluk Nafakası Miktarı Nedir?

Yoksulluk nafaka miktarını belirlerken anlaşmalı boşanmada tutarı taraflar serbestçe belirleyebilir. Çekişmeli boşanmada ise bazı haller göz önünde bulundurulur. Tarafların kusurluluk hali, ekonomik şartları ve ileri sürülen nedenler yoksulluk nafakasının belirlenmesinde etkilidir. Yoksulluk nafakasını hukuki olarak talep etmek, çekişmeli boşanmanın sancılı sürecini daha kısa sürede atlatmanızı sağlar.

Yoksulluk Nafakası Süresi Nedir?

Yoksulluk nafakası konusunda kanuni değişiklikler gerçekleşene kadar günümüzde, yoksulluk nafakası alan tarafın yeniden evlilik birliği yaşaması halinde son bulur. Yoksulluk nafakası hakkında güncel değişiklikler hakkında bizden yardım talep edebilirsiniz.

Yoksulluk Nafakasında Neden Biz?

Boşanma sürecinin çekişmeli ya da anlaşmalı olması halinde ne denli zorlu bir süreç olduğunun bilincindeyiz. Hukuki tecrübelerimize dayanarak sizlere anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma konusunda yardımcı oluyoruz. Haklarınızı aramanız, davanızın hukuki şartlara uygun olarak açılması, dava sürecinde yaşanan delillerin sunulması, yoksulluk nafakası talep edilmesi sürecini daha kolay geçirmenizi sağlıyoruz.

Yoksulluk Nafakası İtirazı

Yoksulluk nafakası talebinizin kararına yapılan itirazı halinde itiraza cevap vermeniz için hukuki desteğe ihtiyacınız vardır. Bazı süreçlerin kaçırılması ya da eksikliklerin olması halinde hak kayıpları yaşanabilir. Boşanmanın daha normal süreçlerde ilerlemesi adına profesyonel hukuk ekibimiz tarafından destek alabilirsiniz. Davalarda yaşanan hak kayıpları, hukuki olarak yapılan eksikliklerden kaynaklanmaktadır. Biz, hukuki desteğimizle bu hak kayıplarının önüne geçiyoruz ve boşanma sürecinizde gereken tüm işlemleri titizlikle yürütüyoruz.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.