Malların Paylaştırılması

Malların paylaştırılması 4721 Miras Hukuku ve Aile Hukuku‘nda boşanma olarak yer almaktadır. Malların paylaştırılmasında ortaya çıkan sorunların tamamen kaldırılması amacıyla sizlere bu süreçte yardımcı oluyoruz. Malların paylaştırılması birçok hukuk dalını ilgilendiren bir konudur. Bu nedenle malların paylaştırılması konusunda Avukat desteğinin alınmasını tavsiye ediyoruz.

Miras Hukuku’nda Malların Paylaştırılması

Miras kalan terekenin paylaştırılması adına varislerin arasında anlaşmazlığa düşmesi sonucu açılan izalei şuyu davasında sizlere destek oluyoruz. Malların taksim edilmesinde bazı varislerin mirastan men edilmesi, malların bir kısmının bağışlanmış olması ya da özel vasiyetname ile kişilere verilmesi gibi durumlarda sorun yaşanabilir. Çocukların soy bağı davası sonucunda mirastan pay alması da malların paylaştırılmasına konu davalar arasındadır. Hukuk birçok hukuk dalı ile birlikte işleyen bir düzene sahiptir. Önemli olan davaların hukuki sıralamaya uygun olarak yapılmasıdır. Malların paylaştırılması konusunda tecrübeli avukatlarımızla hakkaniyetli bir paylaşım sonucu hakkınızı alabileceksiniz.

Boşanmada Malların Paylaştırılması

Evlilik birliğinde ya da öncesinde yapılan evlilik sözleşmesi, mal rejimi sözleşmesi ile vefat halinde, evlilik birliği sona erdiğinde malların paylaştırılması söz konusudur. Boşanmanın kesinleşmesi ile mal paylaşımının doğru yapılabilmesi için hukuki yardım almanızı öneririz.

Malların Paylaştırılmasında Muris Muvazaası

Muris muvazaası, murisin vefatından önce mirasçıları arasında ya da dışında mallarını bir başkasının üzerine geçirmesi ile ilgilidir. Varislerin haklarını gasp eden bu durumun ortadan kaldırılması adına muris muvazaası davası açılmalıdır. Bu yönüyle kötü niyetli olarak alınan malların geri alınması ve hak sahibi mirasçılar arasında taksim edilmesi sağlanır. Malların paylaşımı ülkemizde birçok davanın zor süreçlerden geçmesine neden olan bir dava türüdür. Malların paylaşımında ortaya çıkan bazı olaylar anlaşmazlık, uyuşmazlık halinde Ceza Hukuku alanına dahi gidebilecek sorunlara neden olmaktadır.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.