Boşanma Davasında Avukat Zorunlu Mudur?

Sincan boşanma avukatı boşanma davalarında sizi temsil etmek zorunda değildir. Ancak, bir veya her iki taraf da çok büyük baskı altında olabilir. Bu yüzden en mantıklısı bir avukatla çalışmaktır. Boşanma avukatı, boşanmış bir kişinin en kısa sürede istediğini elde etmesine yardımcı olabilir. Böylece bir boşanma avukatı ile en kısa sürede boşanmak mümkündür. Bu sürenin belirlenmesinde en önemli konulardan biri boşanma çözüm sürecinde mahkemenin iş yüküne olan etkisidir. Boşanma avukatı, boşanma, bağımlı ödenek, çocuk velayeti, mal paylaşımı vb. sorunlar için size yardımcı olur. Ayrıca medeni hukukun ikincil bir dalı olan aile hukukuna ilişkin uyuşmazlıklardan doğan uyuşmazlıklara da çözümler sunar.

Boşanma Davasında Avukatın Önemi

Sincan boşanma avukatı önemi fazlasıyla büyüktür. Boşanma avukatları, aile mahkemesinden belirli tedbirlerin alınmasını (askıya alma, iletişimin engellenmesi, ödenek vb.) isteyebilir. Bu açıdan boşanma avukatı ile beraber çalışmak bu süreci hızlandırır. Ancak boşanmayı temsil edecek bir avukat seçen herkes, avukatın bilgi ve uzmanlığını göz önünde bulundurmalıdır. Son zamanlarda hukuk fakültesi mezunlarının sayısı hızla artmıştır. Ancak hepsinin çok deneyimli ve uzman kişiler olduğunu söylemek yanlış olur. Bu nedenle, başarılı olmak için avukatınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Bunun için ise Sincan boşanma avukatları ile çalışabilirsiniz. Bu sayede dava süreci öncesi ve sonrası süreçte herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Boşanma Davası Avukat Masrafları Kim Tarafından Ödenir?

Boşanma genellikle başvuranın eşinin masrafları ödemesini gerektirir. Aynı zamanda davacılar, boşanma avukatının masraflarını üstlenirse, davanın takip edilmesini isteyebilmektedir. Bu açıdan en iyi Sincan boşanma davası avukatı ile çalışmak sizin yararınıza olur. Bunun yanı sıra yargılama sonunda davacı boşanma sebebini ispat ederse ve aleyhindeki davaya son verirse davalı tüm yasal masrafları ödemek zorundadır. Eş, anlaşmalı boşanma yolunu seçerse, masrafları aralarında paylaşmayı kabul edebilir. Ancak bu gerekli değildir. Kural olarak, boşanma davası açan kişi yasal masrafları karşılamalıdır. Öte yandan, çekişmeli bir boşanma davası, bir tarafın boşanmak istememesidir. Bu nedenle bu tür boşanma davasını açan kişi yasal masrafları üstlenmek zorundadır.

Sincan Boşanma Avukatı Fiyatları

Resmi gazete, 2021 yılında yürürlüğe giren boşanma avukatlarının talep edebileceği asgari ücret oranlarını yayınlamıştır. Sonuç olarak Sincan boşanma avukatı fiyatları minimum 4080 TL olarak belirlenmiştir. Ancak bu miktar minimumdur. Ayrıca birçok avukat tarafından kabul edilmemektedir. Kendi alanında deneyimli bir avukat ek ücret talep edebilir. Ayrıca yükümlülükler, vergiler, harçlar ve bazı masraflar boşanma işlemlerinin fiyatını artırmaktadır. Bu maliyetlerin ilk açılış fiyatı 600 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. Ancak, işlem sonunda gider avansının artması durumunda geri ödeme alabilirsiniz. Bu durum, miktarın açığı karşılaması açısından da aynıdır. Boşanma davası için alınan vergiler ise %8 KDV’dir.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.