Ankara Avukat

Hukuk birbirinden ayrı olan dallardan bir araya gelmektedir. Bu dallar, kanun koyucular ve kolluk kuvvetleri temelini oluştururlar. Hukuk kuralları, sosyal hayatının bir bölümünü düzenler. Hukuk firmaları, başta avukatlar ve yardımcı çalışanlar olmak üzere tüm sistemin bir parçasıdır. Ana faaliyet konusu davayı yürütmek ve takip etmektir. Bir hukuk firması, avukatlar ve asistanlardan oluşan bir ortaklıktır. Ana faaliyet alanları dava ve danışmanlık hizmetleridir. Hukuk bürosunun avukatları yetkilidir. Ayrıca bu yerler avukatlık bürosu olarak da adlandırılırlar. İsimden bağımsız olarak bu şirketlerde yapılan işler genel olarak aynıdır. Müşterinin durumuna göre danışmanlık hizmetleri sağlarlar. Ancak avukatların deneyim ve uzmanlık alanları, davanın gidişatını değiştirebilir. Bir vakadaki küçük bir hata, tüm vakanın sonucunu etkilemektedir.

Ankara Avukatlık Büroları

Hukuk firmasının bakacağı davalarda herhangi bir kısıtlama yoktur. İdam, iflas, ceza, boşanma ve miras dahil tüm davaları yürütebilirler. Hukuk firmaları sadece davalardan sorumlu değildir. Ayrıca hukuki danışmanlık da sağlarlar. Bu bürolar, hukuki alanda sözleşme hazırlama ve bilgi alma gibi konulardan faydalanabilirler. Aynı zamanda kanun müvekkilleri ve avukatları korur. Avukatlar, müvekkilleri hakkındaki bilgileri saklamakla yükümlüdür. Bu nedenle Ankara avukat seçimi çok önemlidir.

Ankara Avukatlık Büroları Hangi Alanlarda Faaliyet Yürütür?

Hukuk firmaları, esas olarak haklarınızı gerçekleştirmenizi sağlamak ve haklarınıza yönelik saldırıları veya olası saldırıları önlemek için yasal hizmetler sunar. Hak edinme faaliyetlerine örnek olarak, ‘dava açma, icra prosedürü başlatma ve dava açma’ gibi hizmetler, ‘sizi savunma ve haklarınızı koruma sözleşmesi gibi’ haklarınızın ihlal edilmesini önleme örnekler verilebilir. Hukuk hizmetlerinin profesyonelleşmesi ve belirli alanlarda yetkin hizmetlerin sağlanması çok önemlidir. Kapsamlı ve derinlemesine hukuk bilgisi ile karşı karşıya kalan avukatlar, özellikle hukuk biliminin aynı zamanda dinamik bir yapıya sahip olması nedeniyle, mevzuat ve uygulama üzerinde mutlak kontrole sahip olamazlar. Bu nedenle bazı hukuk büroları sadece tek bir alanda hizmet verirken, bazı hukuk büroları kendi içlerinde departmanlar oluşturarak birden fazla alanda hizmet vermektedir.

En İyi Ankara Avukatlık Bürosu Hangisidir?

Hukuk firmaları, avukatların işyerleridir ve bu nedenle özel yerler olarak kabul edilirler. Bu görüş bir ölçüde doğru olsa da ofisin başka nitelikleri de vardır. Müvekkillerinin de bir hukuk firmasından yararlanabileceği ve ofisin aslında kamu hizmeti verdiği düşünüldüğünde, aynı zamanda kamusal alan niteliği de taşımaktadır. Hukuki sorunları olan vatandaşlar için işlemlerin daha hızlı sonuçlandırılması ve kayıpların azaltılması için profesyonel avukatlara başvurmak önemlidir. Bu açıdan Ankara avukatlık bürosu olan Arı Hukuk Bürosu, 2008 yılında Av. Nihan Ünver Arı tarafından kişisel ve şirket hizmetleri vermek üzere kurulmuş bir hukuki danışmanlık ve hukuk bürosudur. Bu büroda aile hukuku, iş hukuku, icra hukuku, ticaret hukuku, ceza hukuku, borçlar hukuku, gayrimenkul hukuku, şirketler hukuku, medeni hukuk, mülkiyet hukuku, miras hukuku ve tüketici hukuku alanlarında faaliyet göstermektedir.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.