Ankara Şirket Avukatı

Şirket avukatları şirketin kuruluşundan itibaren gerçekleşen süreçteki dava ve işler için danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketlerin dahil olduğu her türlü uyuşmazlık ve davalar için Ankara şirket avukatı olarak danışmanlık hizmeti veriyoruz. Şirket içi ilişkilerin düzenlenmesi ve yürütülmesi adına, TTK’ya göre belirtilen ticaret, kolektif, anonim, limited, komandit ve kooperatif şirketlerine mevzuatta tanımlanan şekilde danışmanlık vermekteyiz. Ankara ticaretin gerek nüfusu gerek konumu ile oldukça aktif olduğu illerden birisidir. Bu nedenle çok sayıda ticari uyuşmazlık ile karşılaşılmaktadır. Hukuki uyuşmazlıklar için ise mutlaka bir avukat ile çalışmak gerekmektedir. Ankara ilinde çok sayıda avukat bulunmakla birlikte şirketler hukuku alanında uzman olan bir büro ile çalışmak lehinize olacaktır. Bu alanda uzman ve oldukça deneyimli bir avukat bularak şirketler arası ve şirket içi ilişkilerinizi profesyonel düzeyde yürütebilirsiniz. Olası hukuki olumsuz durumlar ile henüz karşılaşmadan önlemlerinizi alabilirsiniz. Şirketiniz ve çalışanlarının hak kayıplarına uğramasının önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.

Ankara Şirket Avukatı Görevleri

Şirketlerin yaşamayabileceği birçok uyuşmazlık bulunmaktadır. Şirket tipine göre değişen bu durumlar neticesinde hukuki olarak hangi seçeneğin seçilmesi gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Sizin için en ideal seçenek hakkında bilgi sahibi olmak için bir şirket avukatı ile istişare yapmanız uygun olacaktır. Bu konuda hukuki eğitimini tamamlamış ve uzmanlaşmış bir avukat ile şirketinizin dahil olduğu uyuşmazlıkları lehinize şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Şirketler hukuku alanında bir avukat şirketler, ticaret ve iş hukuku alanlarında uzman olmalıdır. Bunlara ek olarak idare ve ceza hukuku alanlarında bilgili olmalı özellikle kıymetli evrak hukuku bilmelidir. Sözleşmeler hukuku bu alan için oldukça önemli olup tüketici hukuku alanında da yetkinliğin bulunması önemlidir. Mesleki bilgi birikimi oldukça iyi olan avukatın sayesinde şirketin ana sözleşmesinin hazırlanması profesyonel bir şekilde yapılabilir. Uyuşmazlık önleyici tedbirler alınır ve ihtiyaç duyulan her türlü hukuki bilgi için danışmanlığından yararlanılır. Kısacası kuruluşundan tahliyesine dek şirketin tüm uyuşmazlıkları ile ilgilenmektedir.

Şirket Avukatı Bulundurma Zorunlu Mu?

Belirli durumlardaki anonim şirketlerin ve kooperatiflerin avukat bulundurulması zorunludur. Bunlar ise şu şekilde belirtilebilir;

  • TTK’nın 272. Maddesinde ön görülmüş bulunan esas sermaye miktarının 5 veya daha fazlası bulunmakta olan anonim şirketler
  • Üye sayısı 100 veya daha fazla bulunan yapı kooperatifleri, bünyelerinde sözleşmeli bir şirket avukatı bulundurmalıdır.

Türk Ticaret Kanunu’nda belirtildiği üzere bir anonim şirketin sermayesi elli bin Türk Lirası olmalıdır. En az sermaye bu tutarda olup iki yüz elli bin Türk Lirası veya daha fazla esas sermaye bulunduğu takdirde avukat bulundurma zorunluluğu vardır. Ankara şirketler hukuku avukatı bulundurmak bu durumların dışında da lehe olacaktır. Limited şirketler ve diğerleri için avukat bulundurma zorunluluğu yoktur. Fakat belirttiğimiz gibi uyuşmazlıkların çözümü, düzenlenmesi gereken hukuki durumlar ve iş hukuku konusunda şirket avukatından danışmanlık alınması gerekli olmaktadır.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.