Sincan İş Davası Avukatları

İş davası avukatı, çalışanlar ve işverenler arasındaki iş uyuşmazlıklarını çözerken danışılması gereken bir iş hukuku avukatıdır. İş avukatı, çalışanların iş uyuşmazlıklarını çözmelerine ve sözleşmeler yapmalarına yardımcı olacak bilgi ve becerilere sahip olmalıdır. Bu nedenle iş avukatlarına büyük sorumluluk düşmektedir. İşçilerin haklarını kaybetmemesi için iş avukatının işçi hakları konusunda uzmanlaşmış bir avukat olması gerekir. İş hukuku avukatın temsilinin çok önemli olduğu alanlardan biridir. Bir iş davası avukatı, çalışanların işverenlerle olan anlaşmazlıkları çözmelerine ve çalışmaları için ödeme almaları için tavsiyede bulunur. Bunun yanı sıra yasal yardım sağlayarak çalışan haklarını uygulamalarına yardımcı olur.

İş Davası Avukatı Görevleri

İş avukatı, işçinin ve işverenin iş kanunu kapsamındaki haklarını kaybetmesini veya kanunun ihlali durumunda tazminat almak için gerekli yasal işlemleri yapmasını engellemeye çalışan avukattır. İş davası avukatı, iş hukukunun her alanında size tavsiyelerde bulunur ve destek olur. Bu açıdan Sincan ilçesinde bir dava açılacaksa Sincan iş davası avukatı ile beraber çalışmanız gerekir. İş avukatlarının görevleri ise aşağıdaki şekildedir:

-Hizmet sözleşmelerinin düzenlenmesi
-İş sözleşmesinin feshi aşamasında işten çıkarmaların hazırlanması ve kanuna dayalı olarak bilgi verilmesi
-Mevzuat temelinde danışmanlık hizmetlerinin sağlanması
-Şirket içi kurallar ve disiplin yönetmelikleri
-Tazminat ve işten çıkarma talebi ve dava takibi
-Zorbalık ve kötü niyet raporu
-İşe iade davalarının açılması ve izlenmesi
-İş kazaları tazminat ve cezai takibat
-İş hukukundan kaynaklanan tüm uyuşmazlıkların işlenmesi

İş Davası Avukatının Önemi

İş hukuku, işçi ve işveren arasındaki uyuşmazlıkları, işçi haklarını, işçi ücretlerini, çalışma koşullarını, sendikaları ve işverenin işçiye yönelik davranışlarını düzenleyen hukuk dalıdır. İş hukuku, bireysel ve toplu iş hukuku olmak üzere iki kısımda incelenir. Bireysel iş mevzuatı işçi ve işveren arasındaki ilişkiyi düzenlerken, toplu iş mevzuatı işçi ve sosyal kuruluşlar yani sendikalar konusunu düzenlemekte ve düzenlemektedir. Devlet kurumlarında çalışanların haklarını ve uyuşmazlıklarını iş hukuku alanında görülür. İş hukuku, tazminat hukuku kapsamında işleyen bir sistem içerir. İş hukukunun temel konusu, işçinin veya işverenin işe dayalı haklarının ihlali adına yasal mevzuatta düzenlenen maddelerle uğradığı zararın tazmin edilmesidir.
Görüldüğü gibi iş hukuku çok geniş bir hukuk alanıdır. Bu nedenle iş davalarının deneyimli bir avukat eşliğinde ele alınması çok önemlidir. İş davalarında, davacı tarafından dilekçede dile getirilen hususlar çok önemlidir. Kovuşturmadan doğan her davada olduğu gibi ticari davalarda da kovuşturma içeren bir davanın açılması önem arz edecektir. Tazminat veya taleplerin yeniden tasdik edilmesi mümkün olmadıkça, işçinin veya işverenin iş sözleşmesi kapsamında talep edeceği her türlü tazminat ve taleplerin dilekçede belirtilmesi gerekir. Bu işlemlerin hukuka uygun bir şekilde gerçekleşmesi için ise iş mahkemesi avukatı ile beraber çalışmak önemlidir.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.