Ankara Ceza Avukatı

Sosyal adalete izin veren yasalar, medeni hukuk, uluslararası hukuk ve ceza hukuku dahil olmak üzere birçok farklı alana bölünebilir. Hukuk sisteminin en karmaşık ve sorumlu alanı şüphesiz ceza hukukudur. Çünkü ceza davaları doğrudan sorunlu davalardır ve bu nedenle bireysel özgürlükler sınırlıdır. Bu açıdan Ankara ceza avukatı bu konular ile ilgili davalara bakmaktadır. Ceza davaları kasıtlı insan öldürme, hırsızlık, zimmete para geçirme, yağma, sahtecilik (özellikle resmi belgelerde sahtecilik), nitelikli dolandırıcılık, yaralanma veya tacizi içerir. Ceza davaları diğer davalardan daha önemlidir. Aslında, yargılamanın sonunda suçlular sadece maddi kayıplara uğramazlar, aynı zamanda özgürlükleri de sınırlı olabilir.

Ankara Ceza Avukatı Ne Yapar?

Ceza avukatları, bireysel özgürlükler ve mağdur hakları konusunda hizmet vermektedir. İyi bir ceza avukatının ne yaptığı doğrudan dosyanın hangi tarafında olduğu ile ilgilidir. Sanık, savcıda mağdur, davacı, yaralı veya suçlu sıfatına sahiptir. Ancak davalı, davanın aşamasına göre sanık sıfatına sahiptir. İyi bir savcı, ceza hukukunu bilmeli ve mahkeme kurallarının doğru ve kapsamlı bir şekilde uygulanmasını sağlamalıdır. Aynı zamanda Türkiye’deki özel ceza kanunlarını ve ceza kanunlarını kontrol ederek yasal işlem ve düzenlemeleri doğru bir şekilde karşılaştırır. Ayrıca, müvekkilin yararına faydalı olduğunda, Yüksek Mahkeme içtihatlarında (Yargıtay kararı, bölge mahkemesi kararı) öngörülen temel ilkeleri etkin bir şekilde kullanmaktadır. Ankara ceza avukatları toplumdaki en hassas konularla ilgilenir. Aslında tüm avukatlar gibi ceza avukatları da müvekkillerini savunmaya çalışırlar. Ancak cezası bilgisi yüksek bir avukatın savunma işlevi diğer avukatlardan biraz farklıdır. Müvekkillerinin haklarını profesyonel anlamda etkin bir şekilde savunurlar.

 Ankara Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ceza avukatları, hukukun üstünlüğüne aykırı davalara ceza hukuku çerçevesinde bakar. Bu avukatlar, ceza, sulh ve avukatlar gibi birincil ceza mahkemelerindeki tüm davaları ele alır. Bu davalar genellikle hırsızlık, cinayet, dolandırıcılık, şantaj, kavga ve çete kurma gibi hukuki durumlar şeklinde karşınıza çıkar. Suç faaliyetlerinin tehlikeye atıldığı ülkelerde, birçok avukat ceza davalarının ele alınmasından sorumludur. Müvekkilin suçun işlendiği ülkedeki bir avukatla temasa geçmesi en iyisidir. Bu bakımdan Ankara’nın ceza davalarından ceza avukatı Ankara ceza avukat bürosu sorumludur. Ceza hukuku hükümlerine aykırı bir işlem oluşturan deneme süresi boyunca bir bireyin tüm haklarını gerektiği gibi korumaktan ceza avukatları sorumludur. Avukatlar ise tam bir soruşturma yürütmede, delil toplamada ve müvekkillerini savunmada etkilidir. Çünkü davacı ve davalıların böyle bir yasal yetkisi yoktur. Ceza hukuku hükümlerine göre bir dava ortaya çıktığında, davanın en doğru şekilde ele alınabilmesi ve sonlandırılabilmesi için yetkili olan bir ceza avukatı ile çalışılmaktadır.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.