Kıdem Tazminatı Avukatı

Kıdem tazminatı işçi alacakları davası için en önemli hususlardan birisidir. İş çinin iş akdini haklı bir nedenle feshi ya da iş akdine dayanan sebepler ile sonlandırması sonucu almaya hak kazandığı bir tazminat çeşididir. Her kıdem yılı için otuz günlük brüt ücret karşılığında hesaplanır. Bunun için işçinin yasada işçi olarak kabul edilip edilmediğinin büyük önemi bulunur. Bunun yanı sıra işçi, iş akdini feshettiyse bunun haklı bir nedene dayalı olması gerekir. Aksi halde kıdem tazminatı almaya hak kazanamamaktadır. Kıdem tazminatı avukatı arayanlar için Ankara’da hizmet vererek her tülü iş alacağınız için hukuk danışmanlığı vermekteyiz. İşveren ile aranızdaki alacak davaları için vekilliğinizi üstlenerek hakkınızı talep edebilir; kazancınızı elde edebilirsiniz. İş kanununda sayılan hususlar gereğince sizin işin araştırma yaparak dosyanızı en iyi şekilde takip ediyoruz. Aynı şekilde işçi veya iş verenler için alacak davaları alanında çalışmakta olup; yıllardır hizmet vermekteyiz.

İşçi Alacağı Avukatı

İşçinin çalıştığı süre boyunca kazanmış olduğu kıdem karşılığında almaya çalıştığı tazminat türüne kıdem tazminatı denmektedir. Kıdem tazminatını alabilmek için çok sayıda ayrıntıyı bilmek gerekiyor. İş hukuku alanında uzman olup aynı zamanda işçi alacağı konusunda tecrübeli olmak gerekmektedir. İşçi alacağı avukatı olarak sizler için gerekli olan tüm gelişmeleri takip ediyoruz. Mevzuat ve son çıkan kararlar; kanunlar ve tüm gelişmeleri takip ederek en kazançlı yolu izlemeniz için özveriyle çalışıyoruz. Kişinin bu tazminattan yararlanıp yararlanmayacağı noktasında belirli hususları inceleyerek süreci nasıl devam ettireceğimizi inceliyoruz. Öncelikle 4857 sayılı İş Kanunu gereğince işçi sayılıp sayılmadığı konusunda araştırma yapıyoruz. Mevcut durumda işveren ve işçi arasındaki sözleşmede bulunan hususlara dikkat ediyoruz. İş sözleşmesinde belirtilen işin nitelikleri bu konuda büyük bir rol oynamaktadır. İşin niteliğinde esaslı bir değişiklik halinde haklı fesih doğmaktadır. Mevcut olaydaki durum neticesinde bunlar ve çok daha fazlasını gözden geçirerek işçi alacağının temini için ilgili mahkemeye başvuruyoruz.

Ankara İş Hukuku Avukatı

Ankara’da hukuk alanında çalışmakta olan birçok büro bulunmaktadır. Hukuk danışmanlığı, arabuluculuk, avukatlık, noterlik gibi çok çeşitli alanlar bulunur. İşçi alacağınızı talep etmek için güvenilir bir avukat aradığınız takdirde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara’da tecrübesi ile bilinmekte olan hukuki danışmanlık, avukatlık ve arabuluculuk büromuz sayesinde hukuki anlaşmazlıklarınızı en kazançlı şekilde çözebilirsiniz. Ankara iş hukuku avukatı olarak sizlerle güven ilişkisi içerisinde davanızı açarak, özveriyle takip ediyoruz. İşveren ve işçi arasındaki olaylar çeşitli olup durum neticesinde gereken hukuki işlemleri gerçekleştiriyoruz. Yetkili mahkemede davayı açarak kıdem tazminatı başta olmak üzere gerekli olan alacakları uygun hukuki yolla talep ediyoruz. İş hukuku, borçlar hukuku, ticaret hukuku ve medeni hukuk gibi daha birçok alanda hukuki anlaşmazlıklarınız için bize ulaşarak kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.