Ankara’da Miras Hukuku Davalarında Yetkin Avukatları Bulma Rehberi

Miras hukuku dendiğinde akla gelen tüm hukuki süreçlerde deneyimli bir avukata ihtiyaç duyarsınız. Tercih edeceğiniz avukat ile daha kolay bir süreç geçirebilirsiniz.

Hukuki süreçlerde davalarda alana göre gelişmeler ve süreç akışı gerçekleşmektedir. Her hukuk dalında bu durum farklılık göstermekle beraber yetkin bir avukat bulmak başarılı sonucun kısa sürede elde edilmesi için de önemlidir. Hukuk ve yasa süresi boyunca sizin de konforlu bir deneyim yaşamanız yıpranmamanız açısından değerlidir.

Miras Hukuku Nedir?

Miras dal hukuku; kişilerin ölümü ile başlayan ve üstlerinde bulunan malları içerisinde gerçekleşmek istenilen mal bölümü ve devri işlemlerini kapsar. Kişinin ölümüne veya gaipliğine karar verildikten ve kanıtlandıktan sonra kişinin malları üzerinde miras hakkı bulunan kişilerin devir, paylaşım işlemlerinin bütünüdür.

Mirasçıların söz konusu olan malları nasıl paylaşacağı ve paylaştırılma işleminin nasıl gerçekleşeceği yine hukuk dalı işlemleri içerisinde yer almaktadır. Mülkiyet hakkı ve mülkiyet devamlılığı kavramları da sıklıkla yer almaktadır.

Dava sürecinde malların eşit ve hakka göre paylaşımının haricinde tarafların anlaşamadığı konular da olmaktadır. Bu sırada da işlemler mahkeme salonlarına taşınabilmektedir.

Bu tarz bir durum sonucunda başarılı bir avukatın sizi temsil etmesi gerekir. Temsil eden avukatın özelliklerine ve niteliklerine de dikkat etmeli ve özenle seçmelisiniz.

Miras Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Miras dalında görev yapan avukatın görevi; miras söz konusu malların hakkı bulunan kişilere paylaştırılması sürecinde çekişmeli veya anlaşmalı olarak tarafları temsil eden ve haklarını gözeten, hukuki süreci yerine getiren görevi kapsar.

Bu süreç boyunca davanın başlayıp devam etmesi süresinde tüm hukuki işlem ve usullere avukat bakar, ilgilenir. Velayet açıklanması sürecinin beklenmesinden sonra dava mahkemesi; sulh hukuk mahkemelerinde vuku bulur.

Avukat %25 ücret alımını da genellikle almaktadır. Miras kalan söz konusu malın oldukça büyük olduğunu ve taşınmaz olarak nitelendirilip sürecin yıllarca sürdüğünü düşünürsek bu rakamı netleştirebiliriz.

Avukat bu tarz davalarda uzun seneler boyunca tüm hukuki işlemler büyük titizlik ile takip eder ve yapması gereken tüm işlemleri uygular.

Miras Hukuku Avukatı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Miras söz konusu hukuk dalında tercih etmeniz gereken avukat seçimi belirlemiş olduğumuz rota sayesinde sizi doğru yola çıkaracaktır. Söz konusu olan miras üzerinde hakkı bulunan mirasçılara hukuki süreç gözetilerek en dengeli şekilde miras hukuku mal paylaşımı işlemi yapılır.

Hukuki süreçlerde uzmanlığı bulunan ve işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen avukatlar ise bu süreçte işleri kolaylaştırır. Sizin yıpranmadan hukuki sürecin ve adaletin yerini bulmasına etki eder.

1-Alanında Uzman Bir Avukat ile Çalışın!

Miras hukuku avukatları alanında uzman olmalı ve deneyim sahibi olarak daha yerinde ve seri kararlar vermelidir. Avukatın size sağlaması gereken en büyük avantajı tüm hukuki işlemleri sizi en yıpratmayacak şekilde gerçekleştirmesidir.

Alanında uzman olan ve miras davalarına bakan bir avukat size daha çok yardım edecektir. Aynı zamanda da donanım ve bilgi sahibi bir avukat ile çalışmak son derece önem taşımaktadır.

Eğitim hayatında başlayan ve iş deneyimleri boyunca devam eden miras davalarında uzmanlık sağlayan avukatlar hukuki süreçlerin inceliğine daha çok hâkim olurlar.

2-İletişim Becerileri Kuvvetli Olmalı!

İletişim becerileri her sektör ve işte önemli olduğu gibi hukuk sürecinde de önemini korumaktadır. Gerek dava anında gerekse de dava öncesi danışan ile gerçekleşen iletişimde sorunu tespit ederek doğru bir çözüm yolu bulan bir avukat ile çalışmalısınız.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.