Ankara’da İşe İade Davası Sürecinde Deneyimli Avukatların Rolü ve Seçimi

İşe iade davası sürecinde başarılı bir süreç geçirmek için güvenilir bir büro ile çalışmanız gerekmektedir. ARİ Hukuk size bu konuda başarılı bir danışmanlık sağlayacaktır.

Her hukuki özel alan süreci içerisinde katlanılacak bazı yaptırımlar ve süreç işlemeleri farklılık göstermektedir. Her alanın hukuki işlemleri ve gerekçeleri de farklılık göstereceğinden dolayı süreç boyunca işlenmesi gerekilen aşamalar farklılık gösterir.

Tam bu sırada da avukatların uzmanlık alanları son derece önem taşımaktadır. İş bölümünün uzmanlığı getirmesi ile her alanda sonsuz başarıyı elde etmek ve yardım almak artık mümkündür!

İşe İade Davası Nedir?

İşe iade davası süreci içerisinde işçi ile işveren arasında geçen bir işlem sonucunda hukuki sürece ihtiyaç ve gerek duyulmaktadır. İşçinin işinden çıkarılması haksız yere gerçekleştiği zaman bu haksız yere işe son verilme işlemi için dava süreci başlatılabilir.

İşçinin haksız yere suçlu görülerek işten çıkarılması, işçinin tazminatını almasını da bazı durumlarda engelleyebilmektedir. Bu durumun da gerçekleşmemesi için dava süreçlerinde yapılacak işlemler son derece önem taşımaktadır.

Fakat bu durum söz konusu olduğunda işten çıkarılmış olan her işçicin de dava açma ve hukuki süreci başlatma hakkı bulunmamaktadır. Bu durum haksız yere gerçekleştiğinde ortaya çıkmakta ve işçinin haklarını gözetmektedir.

İş iadesi için gerekli işe iade davası şartları vardır ve bu şartların en başında işten çıkarılma nedeninin işçinin haksızlığı şeklinde yapılmış olması şartıdır. İşe iade davası süresi fesih bildirimi sonrası 1 ay içerisinde geçerlidir.

İşe İade Avukatı Ne İş Yapar?

İşçi ile işveren arasındaki uyuşmazlık ve haksız yere işe son verilme eylemleri sonrasında iş iade avukatı devreye girmektedir. Bu aşamada işçinin hakları, işverenin de haklarını zarar uğratmadan gözetilir.

Hukuki süreç avukat tarafından büyük titizlikle ve deneyimle takip edilir. İşe iade davası sonuçları listelenen sonuç işin iade edilmesi yani haksız yere işten çıkarılan işçinin işine yeniden kavuşması sağlanır.

Bu sonuca ulaşmak için de alanında uzman olan bir avukat ile iletişim kurmalı ve iş birliği yapmalısınız. Zira avukat sizin dava süresi boyunca temsil edecek ve hakkınızı gözetecektir.

İşe İade Avukatı Özellikleri Ne Olmalıdır?

İşe iade davası avukatının özellikleri arasında yer alamsı gereken maddeleri sıraladık. Tüm bu özelliklere sahip olan bir avukat ile başarılı bir mahkeme sonucunu kolayca sağlayabilirsiniz.

Böylelikle hem kendi haklarınızı güvenerek devreder hem de alacağınız başarı ile yıpranmadan bir deneyim yaşamış olursunuz. En iyi avukatı bulma rehberinde bulunması gereken avukat özelliklerine dikkat etmelisiniz.

1-İşe İade Davası Uzmanlık Alanına Sahip Bir Avukat ile Çalışın

Her hukuki süreç dalı için uzmanlaşan bir avukat ile çalışmanız gerekmektedir. Çünkü iş bölümü sonucunda uzmanlık, her davanın ve işe iade davası işlemlerinin de daha başarılı bir şekilde sonuçlanmasına etki edecektir.

Her hukuk dalı için ayır ve detaylı kural ile stratejiler mevcuttur. Her dal için uzmanlaşan bir avukat da o dalın mahkeme süreçlerinde büyük yardımcı rolünde olacaktır.

2-İnsani İlişkilerinde Olumlu Olmalı!

Avukat, insani ilişkilerde olumlu bir yönelim kaydetmelidir. Zira bu durum yalnızca dava süresince savunma sırasında önemli değildir. Aynı zamanda danışan ile yapılan görüşmelerde de sorunun doğru anlaşılması ve bu soruna yönelik en doğru ilerleyişin kaydedilmesi adına önem taşır.

Dava sürecinde de mahkeme anında hâkim ile karlıklı iletişim becerisinin kuvvetli olması önem taşımaktadır. Savunmanın akıcı ve akılda kalıcı bir şekilde gerçekleşmesi işe iade davası süreçlerinde önem taşımaktadır. İş iade davası süresince siz de deneyim sahibi uzman bir avukat ile başarıyı daha hızlı ve emin adımlarla sağlayacağınızı gözlemleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.