Ankara’da Fikri Mülkiyet Hukuku: Patent ve Marka Avukatlarına Başvurmanın Önemi

Fikri mülkiyet hukuku alanında ilerletilecek olan hukuki süreç ve işlemlerde alanında uzman bir avukat ile çalışmaya ihtiyaç duyarsınız. Siz de ARİ Hukuk detaylarına göz atın!

Hukuki süreçlerin çeşitliliği işlemlerin işlenme şekli ve süresinin farklılığını da gözetmektedir. Tüm hukuki işlemler çerçevesi içerisinde bu işlemleri müdavim ettirecek bir avukata ihtiyaç duyulur.

Gerek mahkeme salonlarında gerekse de sözleşme üzerinde uzmanlık alanı ve donanımı gereği engin tecrübelerini uygulayarak sizleri yönlendirecek avukatın tercihiniz doğru yamalısınız. Zira hukuki işlem süreciniz bir nevi koşullarınız haricinde, avukat seçiminize bağlıdır.

Fikri Mülkiyet Hukuku Nedir?

Fikri mülkiyet hukuku, iktisadi değer taşıması şartı ile gerçekleşen bir nevi emek ürünlerini muhafaza eden bir hukuk dalıdır. Bu dal içerisinde sınai mülkiyet hakları dalı ile yarılan bir bölüm bulunmaktadır. Bilakis telif hakları olarak ayrılan bölümle de ayrıyeten ilgilenen avukatlar yer alır.

Herhangi bir eserin oluşturulması ve meydana getirilmesi aracılığı ile telif hakları kendiliğinden eser sahibi üzerinde doğmaktadır. Bu hakları gözeten ve hakların ihlali tarzı problemlerde de hukuki işlemler ile alakadar olan kişi, avukattır.

Hukuki süreçte en doğru izlenimler ile müvekkilini temsil eden ve hakkını gözeten bir yapıda sorunu çözmek tabi görevidir. AİR Hukuk tam da bu noktada ve konumda sizlere avukat bulma rehberi olmakta ve Ankara üzerindeki işlemlerinizi kolay bir hale getirmektedir.

Fikri Mülkiyet Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Fikri mülkiyet kanunu ve dalı alanında uzmanlığı bulunan ve belirli bir deneyime sahip olan avukat, sınai veya fikri mülkiyet haklarına sahip olan kişilerin ticari eylemlerindeki hukuki süreci takip eden ve unsurları düzenleyen göreve sahiptir.

Herhangi bir hukuki uyuşmazlık durumunda da sorunun kolay bir şekilde taraflara ileterek çözülmesini ve müvekkilinin haklarını gözeterek adım atmayı gerektiren bir meslektir. Aynı zamanda tescil işlemleri ve korunma ile de yakından ilgilenmektedir.

Patent ve Marka Avukatı Ne İş Yapar?

Patent ve marka alanı başlığı altında oluşturulan konular ile ilgili tüm hukuki süreçlere, patent ve marka avukatı bakmaktadır. Aynı zaman içerisinde avukat, marka ve patent hukuku incelemesinde ve hukuki süreç incelemelerinde de görev alır.

Bu konu ile ilgili tarafların uyuşmazlık yaşaması sonucunda uyuşmazlık davalarına bakan avukatlar, ara bulmaya çalışarak başarı kaydederler. Patent marka; sınai denilebilecek tasarım, model ve diğer kavramların korunmasında danışmanlık hizmeti veren avukat ile sizi buluşturur.

Markanızın ve patentinizin telif hakkı korumasında da görev yapan avukat, ihlal söz konusu olduğunda hukuki süreçleri büyük titizlikle devam ettirir. Avukatlar patent ve marka konusunda sıklıkla karşılaşılan günümüz sorunlarında büyük çözüm üretici kısımda yer almaktadır.

Fİkri Mülkiyet Hukuku Patent ve Marka Avukatı Özellikleri Ne Olmalıdır?

Fikri mülkiyet hukuku sürecinde patent ve marka avukatı özelliklerinin en başında deneyim ve uzmanlık alanı yer almaktadır. Seçmiş olduğunuz dava avukatının uzmanlık alanı söz konusu hukuk dalına uygun veya yakın olmalıdır.

Avukatın bu alan içerisindeki deneyim bilgisi ve donanımı da sizin başarılı sonuç alma olasılığınızı arttıracak unsurlar arasında yerini almaktadır. Fikri mülkiyet avukatı iletişim becerileri yönünden de zengin bir deneyime ve beceriye sahip olmalıdır.

Günümüz çağında oluşabilecek sorunlara daha vakıf olarak hukuki sürecin en hasarsız ve kolay yoldan gerçekleşmesine fayda sağlamalıdır.

Fikri mülkiyet ihlali nedir sorusunun cevabında büyük rol oynayacak kişi şüphesiz avukatınızdır. Fikri mülkiyet hukuku ihlal söz konusu durumlarda da ön görücü bakış açısı önemli bir diğer özelliktir.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.