Ankara Boşanma Avukatları

Ankara boşanma avukatı tercihinizde başarılı bir sonuç almak istiyorsanız şüphesiz alanında uzman bir avukat ile çalışmanız gerekir. Bu aşamada Arı Hukuk doğru bir tercih olur!

Boşanma davaları, iş davası ve çeşitli davalarda dava sürecini bilmek ve hukuken haklarınızı gözetmek için alan hakkında bir bilgi birikiminizin olması gerekir. Tahsil sonucunda mesleği kazanmış ve başarılı bir deneyim ile tecrübe sürecine sahip olan avukat ile davanın sonucu başarılı bir hale gelir.

Aksi takdirde haklarını bilemeyen bir kimse bu hakları savunamaz ve istediği sonuca ulaşamaz. Siz de Arı Hukuk ile iletişime geçerek boşanma davalarında deneyim sahibi avukatlar ile buluşma sağlayabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Ankara boşanma avukatı arayışındaysanız öncelikle boşanma avukatının ne iş yaptığından ve haklarından bahsedelim. Anlaşmalı veya anlaşma sağlanamayan boşanma süreçlerinde dava vekili olarak yer alır.

Aynı zaman içerisinde de Medeni hukuk dahilinde bulunan Aile Hukuku işlemlerini gerçekleştirir. Aile hukuku bünyesinde işlenen ve gerçekleşen boşanma davalarına bakmaktadır. Bu dava süreci kapsamında, velayet, nafaka ve mal paylaşım konularında çeşitli uyuşmazlıklar yaşanır.

Bu uyuşmazlıklar da adil bir şekilde avukat müvekkilinin haklarını gözetmeli ve savunmayı hazırlamalıdır. Velayet işlemlerini, nafaka talebini ve adil mal paylaşımını hukuk kurallarını ve hakları gözeterek savunmayı gerçekleştirmelidir.

Ankara Boşanma Avukatı Nasıl Seçilmelidir?

Ankara üzerinde ve dünya üzerinde boşanma avukatı seçiminiz sırasında avukatta bulunması gereken belli başlı özellikler vardır. Bu özelliklere dikkat etmeli ve gerekli araştırmaları yaparak bir seçim yapmalısınız. Vardığınız sonuçtan memnun olmak ve avukat ile doğru bir iletişim kurmak bu aşamada oldukça önemlidir.

1-Uzmanlık Alanının Boşanma Davaları Olması Gerekir!

Her avukatın bir uzmanlık alanı bulunmaktadır. Boşanma davanız için tercih edeceğiniz avukatın uzmanlık alanı da Aile hukuku olmalıdır. Aile hukuku uzmanlık alanı olan bir avukat, deneyim ve tecrübeleri bu yönde eğilim gösterdiği için değişim ve güncellemelere hakimdir.

Bu hakimiyet ile dava süreci bilinçli bir şekilde gelişim gösterir. Böylece avukatınız sizin haklarınızı en iyi şekilde gözetir ve başarılı bir savunma hazırlayabilir.

2- Medeni Kanun’a Hâkim Olmalı ve Tahsil Hayatı Önemsenmelidir!

Kendiniz için en iyi avukatı seçerken ve araştırırken size sunulan vaatlerde de dikkat edin. Avukatın Medeni Kanun’a hâkim olması herhangi bir gelişim ve değişim sonrasında sizi bilgilendirmesi ve dava sürecini başarıyla müdavim ettirmesi için önem taşır.

Avukatınız size her konuda olumlama sunuyorsa mutlaka bir sorgulama yapmalısınız. Çünkü zor davalar olabilir ve herhangi bir kesinlik çoğu zaman sunulamaz.

3- Ankara Boşanma Avukatı İletişim Becerisi Yönünden İyi Olmalıdır!

Boşanma avukatı seçiminizde avukatınızın iletişim becerilerinin iyi olması da önem taşıyan unsurlardandır. İletişim becerilerinin iyi olması hem sizinle olan iletişiminde önem taşır hem de savunma sırasında avantaj sağlar. Hazırlanılan belgeler ve süreç haricinde avukatınızın beyanı ve savunma şekli de dava sırasında oldukça önem taşır.

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri Nelerdir?

Ankara boşanma avukatı ihtiyacınız varsa kendinize en çok yarar sağlayacak en iyi avukatı seçmelisiniz. Arı Hukuk ile kurulan iletişiminizde öncelikle sizin talepleriniz dinlenir ve taleplere yönelik bir arz sunulur. Avukatınız ile görüşme sağlarsınız ve her süreç hakkında bilgilendirme ile karşılaşırsınız.

Böylelikle üzerinize düşen veya düşmeyen durumları bilerek daha konforlu ve kendinizden emin bir süreç deneyimlersiniz. Ücretlendirmeler ise her dava süreci, zorluğu ve büroya göre değişiklik göstermektedir. Arı Hukuk avukat danışmanlık ücretleri için iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.