Etimesgut Boşanma Davası Avukatı

boşanma davası avukatı

Hukukun tüm dalları, kişi hayatı ile ilgili düzenlemelerin yapılmasını sağlayan kurallar getirmektedir. Aile hukuku, velayet, nafaka ve boşanma gibi davaların açılmasını sağlayan, bu konuda araştırmalar yapan bir hukuk dalıdır. İnsanların yaşam biçimleri, yaşanılan, ekonomik ya da farklı sorunlar, aile içi problemlerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Boşanmaya giden süreçte taraflar, uzman yardımına ihtiyaç duyarlar. Boşanma davaları konusunda başarılı olan avukatlarımız ile destek hizmeti sunuyor, tarafların haklarını en doğru şekilde almalarını sağlıyoruz.

Boşanma Davası Avukatı Etimesgut

Son yıllarda, yaşanılan sorunlar nedeniyle boşanmak isteyen çiftler sayısında giderek artış olmaya başlamıştır. Etimesgut boşanma davası avukatı olarak, boşanmak isteyen tarafların neden avukat desteği alması gerektiği hususunda bilgi vermeye çalışıyoruz. Boşanma davaları, kişisel hakların korunması, mağduriyetleri giderilmesi için üzerinde düşünülmesi ve araştırmalar yapılması gereken bir konudur. Boşanma davaları, boşanma sebeplerine göre sonuçlandırılabilecektir. Karşı tarafın haksız iddialarda bulunduğunu düşünenlerin mutlaka avukat desteği alması gerektiğini vurguluyoruz. Hukuk büromuzla iletişimi kuranlar, boşanma avukatı danışmanlık hizmeti ya da dava sürece takip hizmeti alabilecektir. Aile hukuku bilgimiz, boşanma davaları tecrübelerimiz ile dava sürecini en iyi şekilde takip eder, faydalı sonuçlar çıkabilmesi için çalışmalar yapabiliriz.

Boşanma Davaları Etimesgut

Boşanma davaları, çiftler arasında anlaşmalı ya da çekişmeli olarak iki türde açılabilecektir. Özellikle çekişmeli davalarda, avukat desteğinin alınması, davanın kazanılması konusunda, kişiye büyük avantajlar sağlayacaktır. Dava sürecinin başından sonuna kadar profesyonel olarak takip edilmesi, gerekli girişimlerin yapılması önemlidir.

Açılabilecek boşanma davası türleri şunlardır;

  • Anlaşmalı boşanma davası,
  • Çekişmeli boşanma davası,
  • Zina kaynaklı boşanma davası,
  • Terk nedenli boşanma davası,
  • Velayet ve mal rejimi davaları,
  • Tazminat ve Nafaka davaları,

Boşanma davalarında, uzman bir avukattan destek almak önemlidir ve dava üzerinde etkili olacaktır. Boşanma davalarında, belirli başarıları ve uzmanlığı olan boşanma avukatı olarak hizmet veriyoruz.

Çekişmeli Boşanma Davası

Boşanma kararı alan evli çiftler, boşanma sonrası mal paylaşımı ve çeşitli haklar konusunda anlaşamadıklarında, her birisi ayrı ayrı çekişmeli boşanma davası açabilecektir. Açılan boşanma davasında, boşanma sebebi, tarafların sunduğu deliller, kişilerin alacağı hakları belirleyecektir. Boşanma davası avukatı olarak, çekişmeli boşanma davalarının mümkün olan en kısa sürede sonuçlanmasını sağlıyoruz. Boşanma davası açılan mahkemenin iş yoğunluğuna ve dava ile ilgili sunulan delil durumuna göre dava süreci değişebilecektir. Çekişmeli boşanma davalarının sonuçlanması, ortalama olarak 1 yıl ile 1,5 yıl arasında sürmektedir.

Tek Celsede Boşanma

Boşanma davalarının çoğu tek celsede sonuçlanmakta ve çiftlerle ilgili boşanma kararı alınabilmektedir. Bu davalara, anlaşmalı boşanma davaları denilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında da taraflar arasında, sorunlar yaşanmaması ve hak kaybının olmaması için avukat desteğine ihtiyaç vardır. Anlaşmalı boşanma davaları için taraflar ayrı ayrı ya da birlikte aynı avukattan destek alabilirler. Tek celsede boşanmanın gerçekleşebilmesi için tarafların birlikte dava açması ve davada hazır bulunmaları gerekiyor. Başarılı çalışmalar yaparak, çekişmeli boşanma davalarının da tek celsede sonuçlandığı olmuştur.

Avukat Desteği Şart Mı?

Boşanma davalarında, taraflar avukata ihtiyaç duymadan dava açabilecektir. Ancak açılan davalarda, hukuki bilgi eksikliği ve yapılacak yanlış işlemler, tarafların hak kaybı yaşamasına neden olabilecektir. Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyenler avukatsız olarak dava açabilecektir. Boşanma davası sonuçlandıktan sonra kaybedilen bazı hakları almak daha zor olacaktır. Bunun için tüm boşanma davalarında avukat desteği alınması gerektiği üzerinde duruyoruz. Boşanma davası avukatı olarak edinmiş olduğumuz tüm deneyimler, tüm davalarda, hukuki bilgi eksikliğinin giderilebilmesi için avukat desteğinin önemli olduğunu belirtiyoruz.

İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00
Yol tarifi al
İletişim Bilgileri
Yeşilova Mah.4017 Cad. Çağ Dora Plaza 18/1 Etimesgut / ANKARA
Pazartesi - Cuma: 8.30-.19:00

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

Arihukuk.com @2021 – Tüm Hakları Saklıdır. Dizayn ve Yazılım destek: BiSEO

WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Butona tıklayarak Hukuk danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.